Menu Cards

BREAKFAST CLUB

Започни го денот со вкусен појадок

СТАРТЕРИ

Започни го ручеткот со стартер

Запечен компир

Состојки: компир, печурки, тиквички, путер павлака за готвење и кашкавал

150ден
Компир Ројал

Состојки: компир, сос од печурки, сланина и павлака за готвење

120ден
Моцарела стикс со сос

Состојки: моцарела сирење, помфрит, сос

160ден
Пирошка со шунка и кашкавал

Состојки: пирошка, помфрит, тартар сос

150ден
Поховани пилешки стапчиња

Состојки: поховани пилешки стапчиња со помфрит и тартар сос

120ден

САЛАТИ

Највкусните салати од свеж зеленчук

Вегетаријано врап

Состојки: хумус, мешан зеленчук, печурки, лимон, маслинки

140ден
Врап со телешко месо

Состојки: телешко мечено со доматен сос, кашкавал, салата

160ден
Гиро врап

Состојки: домашна гиро пита, пилешко, ѕаѕики, домат, кромид, помфрит

180ден
Пеперони врап

Состојки: кулен, кашкавал, доматен сос

140ден
Пилешки врап

Состојки: пилешко месо, зелена салата, кашкавал, прелив

160ден
Туна врап

Состојки: туна, зелена салата, кашкавал, прелив

160ден

ТЕСТЕНИНИ

Уживај во најубавите вкусови со шпагети, макарони и тортелини

Азиски

Состојки: пилешко месо, мешавина од зеленчук, соја сос

180ден
Басилико

Состојки: доматно пире, домати, босилек, маслиново масло, пармезан

120ден
Болоњезе

Состојки: Домашно болоњезе од говедско месо, пармезан

180ден
Кватро Формаџи

Состојки: горгонзола, гауда, моцарела, пармезан

160ден
Пене ала водка

Состојки: кромид, чили, доматен сос, водка, путер, павлака за готвење

180ден
Ројал

Состојки: пилешко, свежи печурки, сланина, гауда, пармезан

170ден
Фунги

Состојки: свежи печурски, павлака за готвење, лук, путер, пармезан

140ден

ВРАПОВИ

Богати вкусови замотани во тортиља

Вегетаријано врап

Состојки: хумус, мешан зеленчук, печурки, лимон, маслинки

140ден
Врап со телешко месо

Состојки: телешко мечено со доматен сос, кашкавал, салата

160ден
Гиро врап

Состојки: домашна гиро пита, пилешко, ѕаѕики, домат, кромид, помфрит

180ден
Пеперони врап

Состојки: кулен, кашкавал, доматен сос

140ден
Пилешки врап

Состојки: пилешко месо, зелена салата, кашкавал, прелив

160ден
Туна врап

Состојки: туна, зелена салата, кашкавал, прелив

160ден

БАГЕТИ И ТОСТОВИ

Уживај во највкусните багети и тостови

Багет со врат

Состојки: врат, кашкавал, марула, домат, краставица, домашен мајонез

140ден
Багет со печеница

Состoјки: печеница, кашкавал, марула, домат, краставица, домашен мајонез

130ден
Багет со шунка

Состојки: шунка, кашкавал, марула, домат, краставица, домашен мајонез.

120ден
Веган багет

Состoјки: хумус, марула, домат, краставица, маслинка

130ден
Вегетаријански багет

Состојки: кашкавал, сирење, марула, домат, краставица, пиперка, маслинка, домашен мајонез

130ден
Со кулен

Состојки: кулен, кашкавал, марула, домат, краставица, домашен мајонез

130ден

БУРГЕРИ

Направени со класик или интегрално лепче, сервирано со салата и помфрит

Beef бургер

Состојки: домашно лепче, говедска плескавица, кашкавал, кромид, домат, марула, домашем сос, помфрит

150ден
Blue cheese бургер

Состојки: домашно лепче, говедска плескавица, горгонзола, кромид, печурки, кајмак, помфрит

200ден
Double Royal бургер

Состојки: домашно лепче, 2 плескавици, кашкавал, сланина, кисели краставички, марула, кромид, бургер сос

280ден
Pulled beef бургер

Состојки: лепче, телешки мускул, печурки, кромид, кашкавал, салата, помфрит

200ден
Pulled pork бургер

Состојки: домашно лепче, мариниран свински бут, BBQ сос, кашкавал, комбинирана зелка со домашен дресинг, помфрит

180ден
Royal бургер

Состојки: домашно лепче, плескавица, кашкавал, сланина, кисели краставички, марула, домашен мајонез, кечап, помфрит

150ден
Royal криспи чикен бургер

Состојки: домашно лепче, крцкаво пилешко, кашкавал, сланина, марула, домат, домашне мајонез, помфрит

150ден
Ultimate burger

Состојки: домашно лепче, говедска плескавица, јајце, кашкавал, сланина, домат, кисели краставички, мајонез, помфрит

210ден
Ичев сендвич

Состојки: пица лепче, кашкавал, сирење, марула, домат, краставица, маслинка, пиперка, домашен мајонез, пофрит

150ден
Криспи чикен бургер

Состојки : домашно лепче, крцкаво пилешко, марула, домат, домашен мајонез, помфрит

130ден
Македонски колбас бургер

Состојки: домашно лепче, македонски колбас, кисели краставички, сенф, помфрит

130ден
Пица бургер

Состојки: пица тесто, кашкавал, плескавица, кајмак, кисели краставички, сенф, домашен мајонез, кечап, помфрит

200ден

ПИЦА

Направена со тенко тесто, домашен кечап и најразни видови додатоци

Royal Chicken пица

Состојки: Доматен сос, моцарела, гауда, пилешко месо, горгонзола, свежи печурки, свежа пиперка

240ден480ден
Royal екстра пица

Состојки: Доматен сос, моцарела, гауда, сланина, свинска печеница, свежи печурки, свежа пиперка, маслинка

240ден480ден
Баба Балкана пица

Состојки: Домашен сос, моцарела, гауда, сланина, пиперка, маслинка

200ден420ден
Баба Италијана пица

Пелати, свежа моцарела, босилек

200ден420ден
Бела пица

Состојки: Павлака, моцарела, гауда, сланина, пармезан

190ден410ден
Вегетаријанска пица

Состојки: Домашен сос, моцарела, гауда, свежи печурки, домат, пиперка, кромид, маслинка, сирење

200ден420ден
Гиро пица

Состојки: Доматен сос, моцарела, гауда, пилешко месо, ѕаѕики сос, домат, кромид, помфрит, кечап, сенф

250ден500ден
Капричоза пица

Состојки: Доматен сос, моцарела, гауда, шунка, свежи печурки

180ден380ден
Кватро формаџи пица

Состојки: домашен сос, моцарела, гауда, горгонзола, пармезан

220ден480ден
Македонска пица

Состојки: домашен сос, моцарела, гауда, кулен, сланина, свежи печурки, домат, пиперка, кромид, маслинка, сирење

220ден450ден
Маргарита пица

Состојки: Доматен сос, моцарела, гауда

150ден320ден
Пеперони пица

Состојки: Доматен сос, моцарела, гауда, кулен

180ден380ден

ПИЛЕШКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

Највкусните пилешки специјалитети

ПАСТРМАЈЛИЈА

Свинска и пилешка пастрмајлиза, збогатена со печурки, кашкавал