Популарно

Ново

Пикантно/луто

Вегетаријанско

Price range:

Show:
Sort By:
Киевски котлет

Состојки: похован пилешки стек полнет со путер и мешавина од зачин, гарнир

220ден
Кордон блу

Состојки: похован пилешки стек полнет со шунка и кашкавал, гарнир

220ден
Ориз во тава со пилешко

Состојки: пилешко, павлака за готвење, доматно пире, лук, пармезан

Пилешка шницла

Состојки: похован пилешки стек, гарнир

180ден
Пилешка шницла со фунги сос

Состојки: похован пилешки стек, свежи печурки, лук, павлака за готвење, гарнир

200ден
Пилешки стек

Состојки: пилешки стек на скара, гарнир

140ден
Пилешко во кари сос

Состојки: пилешки стек, кари мешавина, павлака за готвење гарнир

150ден
Пилешко со зеленчук

Состојки: пилешки стек, мешан сезонски зеленчук, соја сос, гарнир

160ден
Пилешко со фунги сос

Состојки: пилешки стек, свежи печурки, лук, павлака за готвење, гарнир

150ден